Контролер Гуль дослужився до публічного контролю

Абсолютно не ставимо за мету (і не маємо підстав) звинуватити у недоброчесності поголовно всіх співробітників обласної прокуратури Тернопільщини. Навпаки – переконані, що переважна більшість місцевих прокурорів працюють сумлінно і виключно за вимогами Закону. Але є у них колега – такий собі Володимир Ігорович Гуль, який обіймає високу посаду прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Тернопільської області. Одначе, ключової фрази у назві своєї посади – «нагляд за додержанням законів(!)» – Гуль, судячи з усього, не розуміє. Або свідомо і небезкорисливо – ігнорує. Бо, якщо прискіпливо проаналізувати деякі його дії та рішення , то так і хочеться сказати: «Сумні справи наші прокурорські»…

Ситуація, пов’язана з зухвалим податковим «наїздом» на ТОВ “Мрія Агро Підгайці”, давно набула всеукраїнського розголосу – журналісти неодноразово писали і показували безчинства у ставленні до підприємців у виконанні слідчих управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби у Тернопільській області. У недалекому минулому цей каральний підрозділ мав сумнозвісну назву «податкова поліція». Вивіску змінили. Але аж ніяк – не методи «роботи»…

І методи ці, завдяки численним журналістським розслідуванням, теж набули загальнодержавної сумної слави, перетворивши робочий процес законослухняної фірми на суцільну «чорну смугу». Ще у 2016-ому році тернопільські фіскали на чолі зі слідчим Хоміцьким (він, відчувши «палене», вже втік з посади) влаштували ТОВ “Мрія Агро Підгайці” справжній «безпрєдєл» – не маючи ґрунтовних доказів, абсурдно обвинуватили підприємців у несплаті податків, арештували техніку, врожай (який потім згнив на полях і у сховищах), чинили незаконні обшуки і допити, грубо порушували права людей.

Зрештою – на перший погляд – справедливість восторжествувала. За обґрунтованими апеляціями адвокатів ТОВ “Мрія Агро Підгайці” суди скасували арешт техніки і зобов’язали Генеральну прокуратуру України розібратись з незаконними «вибриками» податкових поліцаїв. Але це тільки на перший погляд перемогла справедливість… Бо фіскали, попри судову ухвалу, не повертають документи на техніку і продовжують блокувати роботу сільськогосподарського підприємства.

І що ж у цій ситуації робив прокурор Гуль, який, за своїми службовими обов’язками, мав би стежити за додержанням законів працівниками фіскальної служби? А Гуль навпаки почав «дути в одну дудку» з фіскалами, які перешкоджаючи підприємницькій діяльності, явно натякають на можливість «домовитись». Не виключено, що спокусився цією корупційною фіскальною схемою і прокурор-«контролер». Бо як інакше пояснити його дії?

Саме за сприяння Володимира Гуля, із використанням недостовірних відомостей про необхідність призначення експертиз та введеня в оману судового слідства, були вилучені реєстраційні документи ТОВ “Мрія Агро Підгайці”. При цьому, анонсовані прокурором експертизи, так і не були призначені. Упродовж досудового розслідування, пов’язаного з «пресуванням» Товариства, фіскали у спілці з Гулем намагались «добити» підприємців майже тридцятьма різними клопотаннями, переважну більшість з яких суди відхилили. Але, не зважаючи на це, прокурор і його «подєльники» навіть у приватне життя людей намагались безсоромно влізти – хотіли прослуховувати телефонні розмови працівників підприємства. І знову суд заборонив безчинствувати. Саме про таких «діячів» говорив Генеральний прокурор Юрій Луценко – мовляв, деякі силовики займаються «доїнням бізнесу», підвішуючи його, як Буратіно, за ноги… Здається, стосується це і нашого «героя» – прокурора.

Відзначився (чи то пак – оскандалився) Володимир Гуль і у інших справах, законний перебіг яких мав би контролювати. Зокрема, у кримінальному провадженні 12015210010003549 від 5-го грудня 2015-го року, у якому йдеться про виготовлення та збут фальсифікованих саморобних спиртних напоїв. Після їх вживання важко отруїлись і отримали інвалідність шестеро військовослужбовців. Замість контролювати, прокурор   став «кришувати» підозрюваного. І для цього – чого тільки не вигадував! Затягував термін розслідування, перекваліфіковував інкриміновану статтю на більш легку, безпідставно уклав з підозрюваним «алхіміком»-фальсифікатором угоду про начебто «співпрацю зі слідством». Але плани Гуля зруйнував суд, який 7-го червня 2016-го цю явно корупційну угоду заборонив.

Хоча це Гуля не зупинило і у 2016-ому році він ще неодноразово укладав подібні, вельми сумнівної юридичної якості, угоди з іншими затриманими продавцями алкогольної отрути у Підгаєцькому та Бучацькому районах Тернопільщини. І завжди обмежувався виключно «роботою» з «пішаками-реалізаторами», навіть не намагаючись знайти і покарати організаторів виготовлення фальсифікату. Не намагався, чи свідомо не шукав? Маючи відносно скромну ( 80 тисяч гривень на рік) зарплату, прокурор-«контролер» за 2015-ий задекларував 15 тисяч доларів готівки. Воно, може, й небагато, якщо все задекларував. От тільки – віриться не дуже…

Усі конкретні факти і цілком обґрунтовані та ймовірні підозри стосовно бурхливої прокурорсько-контролюючої діяльності Володимира Гуля детально викладені адвокатами ТОВ “Мрія Агро Підгайці” у зверненнях до прокурора Тернопільської області В.Перча та керівника Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України В. Уварова. Чекаємо на результати. Бо маємо твердий намір тримати під публічним медіа-контролем подальшу діяльність і службову кар’єру «контролера» В. Гуля.

Документи та матеріали для публікації надав адвокат ТОВ “Мрія Агро Прідгайці” Дмитро Поліщук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *